Proč bychom si měli dopřát pravidelné skákání na trampolínách

Kloubní chrupavky – jistě dobře znáte legendární televizní seriál „Nemocnice na kraji města“. Pan Chudík, který byl dokonce jistý čas v civilu považován některými lidmi za primáře ortopedie, prohlásil dle scénáře v rozhovoru se sportovními manažery hokejového klubu, že hokej poškozuje klouby mladých chlapců při enormních tréninkových dávkách již ve věku kolem 12 let. Podobným způsobem dochází k velké zátěži kloubních chrupavek u všech silových sportů a dokonce i při běhání. Chcete-li se tomuto jevu vyhnout a dožít se svého stáří v relativně dobré kondici a bez opotřebovaných kloubů a páteře, zvolte trampolínu. Zlepší se vaše kondice, zaměstnáte většinu svalstva a zároveň pružná podložka zajistí, aby klouby netrpěly.
trampolina s ochranou
Zborcená klenba – o některých částech lidského těla, zejména o orgánech, se neustále hovoří, diskutuje a píše v různých odborných i laicky zaměřených časopisech a webech. Denně slýcháme o srdečně cévních chorobách, mozkové mrtvici, rakovině – jsou to oprávněné hrozby současné civilizace. Ačkoli se vyzdvihuje důležitost tělesných cvičení a pravidelného pohybu, zapomíná se na správné držení těla a na přirozenou zdravou chůzi. Všechno souvisí se vším a nelze podceňovat ani skoliotické bolesti páteře, deformace kloubů v souvislosti se zborcenou klenbou chodidel. Tu má již v dětském věku poškozenou více než polovina z nás, zejména nevhodnou obuví a absencí chůze naboso. Skákání na trampolíně tvorbu klenby podporuje, zaměstnává totiž svaly chodidel velmi důkladně.
postavy při skákání
Zdravé kosti – na mnoha místech se propaguje dostatek vápníku pro zdravý vývoj kostní hmoty, rohoviny nehtů a zubů, to je však pouze část důležité informace. Aby naše kosti mohly být regenerovány, nebyly lámavé a udržely si pevnost i ve vyšším věku, potřebujete dodávat mimo jiné dostatek magnézia, vitamínu D, jódu v organické formě a vitamínu K2. To ovšem není vše, podmínkou ke vstřebávání vápníku a k zamezení jeho ukládání v cévách je dostatek pohybu. Na tomto náčiní vydáte při skákání dokonce o zhruba 15 procent více energie, než jízdou na kole nebo běháním, a pochopitelně, jak už bylo řečeno, šetříte vaše klouby.