Jak se dostat do Chorvatska?

Pokud na existuje nejen v Evropě, ale samozřejmě i na světě nějaká země, kam jezdíme opravdu rádi, tak je to Chorvatsko. Samozřejmě nepočítaje Slovensko, ale to pořád valná část Čechů bere jako zemi, která k nám historicky patří, takže se defacto nejedná o cizinu. Není se co divit, že Chorvatsko je tak svůdné. Nabízí zvláštní druh exotiky, který je k vidění jen a pouze na Balkáně, kvalitní služby, celou řadu památek i národních parků a samozřejmě lákadlo z největších, moře. Nutno podotknout, že alespoň zatím velice čisté moře. Když se k tomu připočtou stále ještě poměrně lidové ceny, není důvod, proč tam nevyrazit. Ovšem jak? Možností je samozřejmě více.
odraz města v moři

Letadlo

Ano, nejpohodlnější cesta do Chorvatska, jakožto v podstatě kamkoliv jinam, je pomocí letecké dopravy. Vzhledem k tomu, že se naše země nachází relativně blízko sebe, jedná se o velice rychlou cestu, která trvá jen několik desítek minut. Samozřejmě, že záleží, kam přesně chcete letět. Krátká vzdálenost znamená i vcelku přijatelnou cenu za letenku, takže tento způsob přepravy využívá stále více a více turistů.

Autobus

V devadesátých letech oblíbený styl dopravy do Chorvatska a dnes zažívá novou renesanci. Komfort je v tomto případě bez přehánění prakticky totožný s letadlem, ne-li ještě lepší. Cesta je z pochopitelných důvodů delší, ale za to je možné během ní vidět věci, které z letadla nejsou. Na dálnici toho sice moc zajímavého zahlédnout nejde, ale na vedlejších cestách, kde se běžně jezdí také, můžete vidět veškeré zajímavosti nejen samotného Chorvatska, ale také i jiných zemí, kterými budete projíždět.
vodopád v Chorvatsku

Auto

Samozřejmě, že stále se používá i doprava vlastním vozem. Člověk se nemusí spoléhat na cestovní kancelář a může si jet kdykoliv che a kamkoliv chce. Díky vozu můžete prozkoumávat krásy země bez toho, aniž by vám do toho někdo mluvil. Na druhou stranu si ale dost možná neužijete svou dovolenou tak, jak byste si ji užili, kdybyste nebyli nuceni neustále se soustředit při řízení na cestu.