Můj přítel kočka

Záznamy o domestikaci koček pochází z doby před 8000 lety, kdy začala vznikat první osidlovaná místa. Kočka byla významným pomocníkem pro zemědělce, jelikož je skvělý lovec malých i větších hlodavců.
Její schopnost lovení je stále hojně využívána převážně na vesnicích. Kočku si však stále častěji pořizují lidé i do bytů, aby jim dělala prostě jen společnost. S kočkou se nebudete nikdy nudit, to Vám zaručuji.

oči kočky
Pokud se tedy rozhodnete mít doma kočičího kamaráda, smiřte se hned s jednou věcí: odteď domácnost nepatří Vám, ale Vaší kočce. To ona bude rozhodovat o tom, kde bude její pelíšek. Pokud se rozhodne, že to bude květináč, koš se špinavým prádlem, úhledně srovnaný komínek oblečení ve skříni, kuchyňská linka, Vaše nejdražší kabelka, upřímně řečeno, nenaděláte s tím vůbec nic. Ano, můžete ji odehnat, ale její návrat na vybrané místečko nebude mít dlouhé trvání.
Máte představy o tom, že s Vámi bude spát v posteli schoulená do klubíčka? Tak většinou ani tato představa není správná. Připravte se na noční buzení. Kočička si s oblibou lehá přes Váš obličej. Protože je to noční tvor, nesmí Vás překvapit, že Vás vzbudí hlasitým přebíháním po celém bytě. Když se ji zdá, že spíte už moc dlouho a chtěla by si hrát nebo dostat nějakou dobrotu, neváhá vytasit drápky a začít vás ,,hladit“ po víčkách nebo přešlapovat po Vás jako po nějaké cestě. Nepřestane s tím, dokud nedostane, co chce.
muž s kočkou na gauči
Také návštěvě bude jasně dávat najevo, co si o ní myslí. Buď ji přijme a bude mít tu čest, si ji pohladit, nebo použije svoji kočičí řeč a spustí koncert syčení, mňoukání a sekání drápky.
Kočky jsou ale přes to všechny úžasnými parťáky. Znám spoustu těch, které se naučily poslouchat povely, třeba i aportovat hračky. Rády se mazlí a milují hlazení. Umí ukázat velkou porci lásky. I když se říká, že kočky jsou falešné, není to pravda. Pokud si Vás jednou zamilují, jste jejími miláčky navždy a nikdy Vás neopustí.

Posted in Nezařazené