Obyčejná krycí plachta? Lepší je ta solární!

Zajistit dobrou kvalitu bazénové vody není jen tak. Nejde zdaleka pouze o to, abyste si nakoupili nezbytný chemický arzenál plný spolehlivých prostředků bazénové chemie, ale především o to, abyste v první řadě zajistili, že se do vaší vody v bazénu takových nečistot dostane co nejméně. Jasné je, že ani při té nejlepší snaze se vám nepodaří zabránit, aby se nějaké nečistoty do vašeho bazénu dostaly. Ovšem pravda je i to, že zavedením důsledných preventivních opatření můžete znečištění bazénové vody významně snížit na úplné minimum.

kapky vody

Co je potřeba udělat proto, aby se do vody dostalo co nejméně nečistot?

Nečistoty se do vody dostávají zvenčí, tedy především v době, kdy je bazén nezakrytý. Je tedy potřeba, abyste tuto dobu významně omezili. Jasné je, že když vodu využíváte ke koupání, nebudete ji zároveň zakrývat. Ovšem okamžitě poté, kdy koupání ukončíte, byste měli nádrž zakrýt spolehlivou krycí plachtou. Nádrž tedy není nutné nechávat odkrytou po celý den, ale je potřeba zakrývat ji po každém koupání. A pokud se vám zdá taková manipulace s krycí plachtou příliš náročná, pořiďte si praktický naviják, ten vám práci s plachtou usnadní.

modrá vodní hladina

Avšak ne každá plachta je k zakrývání bazénu vhodná. Důležité je, aby na bazén padla jako ulitá, a aby dokonale těsnila. Jedině v takovém případě nepropustí do vody žádné nežádoucí znečištění. Dejte si proto tu práci a sežeňte si takovou krycí plachtu, která padne vaší nádrži přesně na míru – jestliže ji neseženete v obchodě, můžete si ji nechat ušít na zakázku, vyplatí se to.
Nicméně i krycí plachta nemusí být jen obyčejná, ale může vám posloužit hned dvakrát. Třeba tak, jako je tomu v případě solární plachty Techneco, která vodu nejen chrání před znečištěním, ale ještě navíc ji zcela přirozeně a zadarmo ohřívá od slunce, takže si následné koupání v teplé vodě ještě více užijete.