Malý byt se dá opticky zvětšit

Máte malý byt, ale trápí vás, že ač se snažíte, seč můžete, tak vypadá ještě mnohem menší, než jak mu náleží. Co s tím? Vsaďte na fígle, které vám pomohou váš byt zvětšit – tedy alespoň opticky.
Při zařizování bytu je potřeba myslet na to, že každý byt by měl být originál a měl by odrážet charakter jeho majitele. A když jej zařizujete, měli byste v první řadě myslet nejen na to, jaké jsou aktuální trendy, a co mají doma vaši přátelé, ale také na to, jaké jsou specifické vlastnosti vašeho bydlení. Jde tedy o to, zamyslet se nad tím, co se vám konkrétně líbí, a co jednoduše musíte mít, a také, čím je vaše bydlení typické, a čemu se tedy budete nutně muset přizpůsobit.
obraz s tulipány

A právě takovým specifickým požadavkem může být právě velikost vašeho prostoru. Jestliže tedy potřebujete svůj byt opticky zvětšit, měli byste se snažit dostat do něj co nejvíce světla. A to platí nejen pro velká okna a prosklené terasy, ale také pro barvy, kterými svůj byt vymalujete. V tomto ohledu je nejvhodnější barvou bílá. Pokud s ní máte problém, v každém případě sáhněte po barvách světlých odstínů. A jestliže si nedokážete odpustit výraznou tmavou barvu anebo tapetu, měli byste ji udržet pouze na jedné stěně.
schody nad pohovkou
Podobné je to i s vybavováním bytu koberci. Jestliže chcete mít na zemi koberce, vyhněte se malým kouskům. Je jasné, že právě ty bývají nejlevnější a se zajímavým designem, nicméně velký koberec, ideálně na celou podlahu, váš byt opticky rozšíří.
vázičky u postele
A za třetí, vyhněte se tomu, abyste své bydlení přeplnili různými věcmi, především nábytkem. Čím více nábytku a různých dekorací, tím bude prostor vypadat menší. Střízlivost je tedy na místě. Jestliže však máte svůj byt přecpaný věcmi, které už nemáte kam dávat, pořiďte si praktickou vestavěnou skříň, do které se vejde všechno potřebné a interiér díky ní zůstane na pohled téměř prázdný.