Kroky k vlastnímu autoservisu

Vůbec nezáleží, zda patříte k odborníkům ve svém oboru nebo se spravování automobilů chcete věnovat jen ve volných chvílích. Vlastnit autoservis je snem každého muže, který na svém autě neustále něco opravuje, rozebírá a následně zase skládá nebo vylepšuje. Konkurence v tomto odvětví je však vysoká, je tedy zapotřebí počítat s vynaložením nemalého obnosu peněz, aby se sen o vlastním autoservisu proměnil ve skutečnost. Prostory, vybavení i nabízené služby jsou pro úspěch klíčové.

Do jakých prostor autoservis umístit?

S autoservisem je to složité, nemůže být umístěn jen tak do nějakých prostorů. Počítejte s faktem, že servis automobilů není příliš čistý. Je proto zapotřebí hledat takové prostory, které budou od komerčních a obytných budov co možná nejdále. Případný hluk či zápach by mohl být později trnem oku některému ze sousedů a počáteční spory by rozhodně nebyly ku prospěchu. Nakonec by se přidali stížnosti dalších nájemníků okolních bytů a autoservis by skončil dříve, než začal.

malý autoservis

Budova na okraji města s dobrou dostupností do centra, která navíc disponuje i vhodnými parkovacími místy v okolí je tou správnou volnou. Hledejte objekt, který byl za podobným účelem zkolaudován. Ideální je, pokud někdo v okolí končí se živností a je ochoten jí přenechat s veškerým vybavením. Náhle je o starost méně. Takové štěstí se ovšem neusměje na každého, pokud v okolí nenajdete takový objekt, alespoň se přesvědčte, že splňuje veškeré stavební, technické a bezpečností normy. Následně musí být zvolena odpovědná osoba, která bude na celkový provoz dohlížet. Provozovna musí být také odpovídajícím způsobem označena.

ruční vybavení

Vybavení pro začátečníky i pokročilé

Vybavení autoservisu už zákon nijak blíže nespecifikuje, je tedy na uvážení a finančních možnostech majitele. Krom klasického vybavení, je dobré pořídit i olejové hospodářství, tryskací box https://piskovacky.cz/piskovacky-kabinove-boxy-profimaster/56-piskovaci-kabina-box-pk-itb-ttb120-kombinovana-sdruzena-injektortlak.html nebo myčku kol.