Jak zhubnout do plavek

Přestože je ještě zima, některé lidi už teď děsí představa, že se v létě budou někde ukazovat v plavkách. Nízké sebevědomí vám nijak nepomůže, pokud nejste se svou postavou spokojeni, je čas to změnit!

Začněte postupně, když přepálíte začátek, brzy se vyčerpáte a své snažení nedotáhnete do konce. Nemusíte držet žádnou drastickou dietu. Stačí, když váš příjem bude nižší než výdej. Matematika je v tomhle případě opravdu dost jednoduchá. Zkrátka musíte přijmout nižší množství energie, než spálíte.

cyklisté v zimě

Je tedy potřeba snížit příjem jídla a zvýšit výdej fyzickou aktivitou. U jídla je samozřejmě vhodné, jíst zdravější potraviny než ty nezdravé. Je totiž rozdíl, jestli sníte těstovinový salát s tofu, který bude obsahovat komplexní sacharidy, bílkoviny a vlákninu, nebo si dáte cheeseburger, ze kterého získáte jen tuk. Rozdíl je obrovský, přestože množství kalorií může být stejné.

Proto se zaměřte i na kvalitu potravin. Jezte co nejméně zpracované jídlo. Nejlepší je, když si vaříte sami doma z lokální surovin. Ne každý na to má samozřejmě čas, takže je tu i možnost platit si krabičkovou dietu. Jsou tu společnosti, které vám přivezou zdravé kvalitní jídlo hotové až do domu.

cyklistika

Když změníte svůj jídelníček, je na čase zařadit i více pohybu. Nemusíte nutně chodit každý den do posilovny, pokud vás to nebaví. K hubnutí je nejlepší kardiovaskulární cvičení, o tom už jste asi slyšeli. Zkuste si doma zacvičit HIIT nebo jděte běhat. Vhodné je také ježdění na kole, na rozdíl od běhání na kole vydržíte mnohem déle a můžete tak spálit více kalorií najednou. Běžet dvě nebo tři hodiny je pro netrénovaného člověka nemožné, ale na kole to vydržíte snadno.

Kolo má doma skoro každý a pokud ne, můžete si ho půjčit nebo koupit za bazaru. Pořiďte si k němu i kvalitní dresy maloja ze stránky C-store a můžete začít už teď!