Gravírování do dřeva

Gravírování je technologický proces, který nahrazuje ruční rytí. Vypaluje se jím např. logo, motiv či ornament do základního materiálu odebíráním velmi malé vrstvy. Gravírování do dřeva https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-ploty/84-gravirovani-do-dreva-a1 může být ruční, tzv. psaní ohněm neboli pyrografie, kdy gravírovacím pérem nebo pájkou vypalujeme ornament do dřeva. Naši předkové k tomuto používali jakékoliv kovové náčiní, např. pohrabáč. Vzory vypálené gravírovacím pérem budou vždy jedinečné, neboť záleží na pevné ruce a zručnosti umělce. Vypalované vzory vyniknou nejlépe na světlém dřevě, jako je lipové nebo javorové.

gravírování do dřeva

Pro sériové gravírování použijeme rychlý a přesný gravírovací laser. Vyrobí identické ornamenty na všech dílech. Laser dokáže gravírovat i nejjemnější dýhu. Dřevo vhodné pro gravírování laserem je buk, smrk, dub či javor. Negravíruje se pouze masiv, ale i překližka či sololit. Možnosti využití gravírovaní je spoustu, záleží jen na vaší fantazii a kreativitě. Od upomínkových předmětů, reklamních cedulí, turistických suvenýrů, klíčenek, rukojeti nožů, deštníků či nářadí, kuchyňská prkénka atd. Nezapomeňme i téměř umělecká díla, která vzniknou podle fotky. Laserovým gravírováním vznikají velice efektní výrobky, ze kterých je vypálený popis neodstranitelný. Laser zvládne jakékoliv složité motivy s přesností desetin milimetru. Gravírovat lze surové dřevo, ale i lakované.

gravírování ty a já

Nechte si vytvořit unikátní dílo, vytvořte si vlastní motivy. Laser dokáže i ornamenty vyřezávat. Potřebujete vymyslet originální firemní dárek? Vygravírované logo vaší firmy do obyčejného dřevěného kolečka a pověšené na hrdle láhve vína mu dodá tu správnou jiskru. Nechte si vygravírovat sadu podtácků s vtipným obrázkem a potěšte své přátelé. Pokud chcete gravírování do dřeva jste na správném místě. Popusťte uzdu fantazii, buďte kreativní, ozvláštněte si věci kolem vás. Gravírovaná jmenovka na dárku určitě každého potěší. Využijte možnosti gravírování do dřeva.