Hledáte zábavu na studené zimní dny? Pusťte se společně s dětmi do pečení cukroví

Vaření s dětmi bývá pro mnohé ženy noční můrou, tedy minimálně pokud jde o představu, že by měly něco podobného podniknout. Ovšem ti, kteří něco podobného vyzkouší, zjistí, že to může být naopak skvělá zábava.

Samozřejmě se nebavíme o situaci, kdy máte omezené množství času anebo se potřebujete blýsknout před nějakou návštěvou. Avšak v případě, kdy máte času dost, a nezáleží, zda bude výsledek dokonalý či nikoli, se jedná o kratochvíli, na kterou budou vaše děti ještě dlouho vděčně vzpomínat.

zdobené muffiny

Děti těší, když do nich dospělí vloží důvěru a nechají je podílet se na důležitých věcech. Takže pokud jejich maminka doma pravidelně vaří, jistě se nemohou dočkat toho, až jí budou moci pomáhat.

Důležité je, abyste vždy pečlivě zvážili, do jakých činností se vaše děti mohou pustit, a které jsou pro nebezpečné. Míchání surovin na těsto anebo třeba vykrajování cukroví zvládne i opravdu malé dítě. Krájení je ovšem lepší přenechat těm starším. A u sporáku nebo horké trouby by se měly pohybovat zásadně jen velké a rozumné děti a vždy pod dohledem dospělého.
příprava na pečení

Jestliže se tedy chystáte třeba na pečení cukroví pro nadcházející svátky, tak neváhejte a pusťte se do všeho společně i s vašimi dětmi. Může to být skvělá víkendová zábava, a zároveň tak vyřešíte obvyklou otázku, kam vyrazit s dětmi ven v chladném počasí. Stačí, když zůstanete doma a budete se držet hezky v teple u kamen.
cukroví na táce

Navíc, činnosti, které se týkají pečení různých buchet a zákusků jsou obecně poměrně nenáročné a můžete do nich děti zapojit mnohem snáze, než třeba do vaření oběda, kde vás tlačí čas. Nicméně pokud budete své děti zapojovat do kuchyňských prací pravidelně, tak uvidíte, že navařit s nimi bohatě prostřenou tabuli už pro vás nebude žádná potíž.

A nejenže budete na takto společně strávené chvíle všichni rádi vzpomínat, ale zároveň tak své děti povedete k péči o domácnost a vlastnoruční příprava jídla jim nebude cizí.