Dovolená a pojištění

Nemusíme zrovna holdovat nějakým adrenalinovým sportů, abychom neutrpěli žádný úraz, který by si vyžádal ošetření u lékaře. Pak se nám, jsme-li zrovna v zahraničí, určitě hodí pojištění. Ale to není jediný případ, na co se lez pojistit.
Pojistit se můžete i pro případ, že se na zájezd, který si zrovna pořizujete, vůbec nedostanete. Mnoho lidí si kupuje zájezd, dovolenou v nabídce takzvané First minute. Tedy dejme tomu někdy v říjnu si kupují dovolenou, na kterou vyrazí někdy v srpnu následujícího roku. Tyto nabídky jsou cenově zvýhodněny, tak po nich sáhne opravdu dost klientů. Jenže při koupi samozřejmě netuší, že těsně před odjezdem jejich dítě onemocní, nebo že sami se budou léčit z utrpěného úrazu. Na dovolenou tedy mohou zapomenout. Od toho je tu:
nabourané bmw
Pojištění Stornopoplatků
Každá cestovní kancelář se brání určité svévoli svých klientů, kteří se dostali do nějakého nepohodlí, a tak by bez vážnějšího důvodu zájezd nejraději odřekli. Brání se pomocí stornopoplatků. Těmito poplatky se rozumí částka, kterou si cestovní kancelář ponechá v případě, že klient odstoupí do cestovní smlouvy. Čím blíže termínu nástupu na zájezd tím jsou vyšší. Cestovní kancelář si tak snižuje ztrátu, která by ji odřeknutím zájezdu vznikla. Pokud je klient pojištěný a důvody odpovídají podmínkám pojištění, poplatky uhradí cestovní kanceláři pojišťovna. Klient tedy o své peníze nepřijde.
sněžný skútr
Pojištění léčebných výloh
Pokud na cestě v zahraničí onemocníte, tak že musíte vyhledat lékaře, bude vás ošetření pravděpodobně něco stát. Pokud jste pojištěni, lékař se může zkontaktovat s vaší pojišťovnou a dohodnout se na úhradě přímo s ní. Nebo částku zaplatíte a pojišťovna vám po návratu domů proplatí doklady prokazující, že jste úhradu provedli.
Pojištění pro zásah horské služby
Ne všechno, co se vám na dovolené přihodí, uhradí pojišťovna z vaší standardní pojistky. Například pokud se vám stane úraz ve slovenských horách, bude vám účtovat jejich horská služba svůj zásah. Ten se hradí ze specializovaného pojištění pro zásah horské služby.
Než se někam vydáte, nastudujte si podmínky pojištění. Možná předejdete mnohým nepříjemnostem.