Zazimování kytek

Stěhování rostlin v zimních měsících Odnesto.cz je velmi důležité, protože ne každá rostlina nebo kytka snese zimu nebo velké mrazy. Víte, já jsem na květiny a rostliny odbornice, protože je pěstují už více jak deset let! Ano, je to už opravdu dávno. A pamatuji si taky, že moje úplně první rostlina byla kaktus. Nevím proč, ale většinou každý začátečník má za květinu doma kaktus. Čím to asi může být? To by velmi zajímalo, protože když si vzpomenu na sebe, tak já taky dala mamince vlastně kaktus. Sice to není její první kytka, ale dala jsem jí ho, protože to byl můj vysněný výpěstek mého starého kaktusu. A ten taky musím na zimu přemisťovat.

Květiny a stromy dávají lásku a štěstí.

Stěhování rostlin v zimních měsících je proto velmi důležité. Kaktus nesnese zimu. Ten je, jak je známo tropická rostlina a mráz vám jistě nepřežije. To stejné je i s jukou nebo dalšími tropickými rostlinami. Například banánovník. Ten přímo miluji! Mám doma jeden velký, má něco málo přes metr. A víte, co je na banánovníku úplně nejlepší? Že je velmi jednoduchý na pěstování. Věřte nebo ne, ale ten banán je jako plevel.

Květiny a ovoce rád každý pěstuje.

Množí se neskutečnou rychlostí a během tří let jsem měla si sedm sazeniček. Ty můžete přesadit, když mají minimálně šest listů asi tři měsíce po tom, co začne oddenek růst. Nicméně stěhování rostlin v zimních měsících platí i pro banán. Ne ale vždy! Ten jde dokonce přezimovat i venku. A to tím, že musíte banán mít v zemi, ne v květináči, tak zmrzne. Navíc pak musíte celý banán, jeho listy, ostříhat až k zemi. A to pak celé překrýt nějakou plachtou, aby na to nemohl mráz. Vidíte, není to zase tak těžké. A nemusíte se bát. Banán roste velmi rychle, takže během léta vám celý banán vyroste. Stěhování rostlin v zimních měsících je ale nutné, tak na to nikdy nezapomeňte, jinak vám milované rostlinky uhynou a nebude to dobré. Skvělé jsou i knihy o květinách.