Výhody vlastní infrasauny

Pořídit si dneska vlastní infrasaunu není dnes žádný problém. Podle velikosti volného místa a podle počtu členů rodiny, kteří by se společně saunovali si můžeme vybrat z poměrně široké nabídky infrasaun českých či zahraničních výrobců. V nabídce jsou sauny pro jednu osobu až po velké sauny pro více než 4 osoby. Sauny jsou vyráběny tak, aby se daly zabudovat zadní části ke zdi s bočnicemi do prostoru. Případně mohou být zapuštěny celé, když jsou pohledové jen z čelní strany, tedy přes dveře. Přímo designovým prvkem mohou být velké infrasauny rohové.

světlo v sauně

Sauny jsou vyráběny většinou z materiálu Hemlock. Hemlock je dřevo z kanadského jedlovce čeledi borovicovitých, které se vyznačuje bezsukovitostí. Co tento materiál přímo předurčuje pro základní materiál pro sauny je téměř nulová smolnatost. Dřevo také nevydává žádnou vůni. Je tak vhodné pro alergiky. Příjemná světlehnědá až narůžovělá barva působí příjemným dojmem.

Dveře sauny jsou zhotoveny z čirého, případně tónovaného tvrzeného skla.

Saunu dělá saunou vytápění, chcete-li ohřev. U infrasauny je typ ohřevu prostoru většinou keramický. Příkon se liší podle velikosti infrasauny. Ty nejmenší si vezmou elektřinu v množství kolem 1100 W. Velké sauny i trojnásobek. Tento příkon postačuje na ohřev prostoru kabinky na teplotu 45–65 oC.

Pořízení nové infrasauny vás přijde od 15000,- Kč po dejme tomu 60000,- Kč. Samozřejmě záleží na velikosti infrasauny. Rovněž záleží na tom, zda výrobce zrovna realizuje nějakou marketingovou akci, při níž bývají slevy velice významné. Vyplatí se proto sledovat trh a na dobrou cenu si trochu počkat.
ručníky v sauně

A nakolik vás vyjde samotné saunování? U nejmenších jedno osobových infrasaun vás jeden saunový cyklus (30 min., při teplotě kolem 55 oC) vyjde na částku kolem 3,50 Kč. U velké sauny, při saunování čtyř osob za totožných podmínek vyjde cyklus na cca 7,50 Kč, tedy na necelé 2 koruny na osobu. Samozřejmě záleží na ceně energie u vašeho dodavatele a v závislosti na vašem tarifu.