Unikání z místnosti může být zábava

Už vás nudí hraní na PC a rádi byste vyzkoušeli něco nového? Není problém, tedy pokud vám nevadí trochu zapojit intelekt. Úniková hra vás určitě uhrane.

Unikání z místnosti může být zábava

Vzhledem k tomu, že si dneska můžete zapařit super hry už i na mobilních zařízeních typu tablet, případně telefon, klesá počet zábavy, která se neodehrává ve virtuálním, ale naopak v našem reálném světě. Není to ale zase tak hrozné, jak to teď může vypadat. Ano. Herní průmysl každým rokem roste a jednotlivé tituly se prodávají během několika málo dní v řádech milionů. Navíc jsou mnohé hry k dispozici i zdarma, což je další lákadlo, které mladší generace přitahuje. Není však všechno zlato co se třpytí. Existují i formy zábavy, které jsou populární, a přitom k jejich rozjetí počítačové chipy vůbec nepotřebujete.

Puzzle

Jednou z nich je i escape room https://www.enigmaescape.cz/, který v současnosti patří mezi nejoblíbenější hry mimo virtuální prostor. Vzhledem ke stále docela široké nabídce je to velká pochvala.

Základem je dostat se z místnosti. Žádné jiné cíle nemáte. Takhle napsané se vám to možná může zdát trochu jako nuda, trochu jako snadná záležitost. Vždy se z pokoje můžete dostat přinejhorším poškozením dveří nebo zámku, tak kde je problém. Problém je v tom, že takto postupovat nemůžete. Abyste dosáhli svého cíle, musíte hledat různé indicie, skládat hlavolamy a luštit rozličné hádanky. Nejedná se tedy o akční záležitost, ale sousto pro váš intelekt. Jen a pouze s jeho pomocí můžete překonat všechna úskalí a dostat se v krátkém časovém limitu skrze dveře do bezpečí. Samozřejmě, že reálně vám žádné nebezpečí nehrozí, hrozba je jen iluzorní, ale skvěle dokresluje atmosféru i příběh.

Tajemný muž

Vezměte své přátele

Nejedná se o hru, kterou je vhodné hrát s o samotě, vždy je lepší s sebou mít alespoň jednoho parťáka. Když už k ničemu jinému, tak alespoň pro možnost prožívat únik z místnosti ještě s někým jiným. Parťáci zde ale nejsou jen na ozdobu, patří do vaše týmu a mohou vám pomoci s vítězstvím ve hře. Ne na všechno totiž stačíte samotní.