Tažné zařízení pro Škoda Yetti pro přepravu lodí

Zamysleli jste se někdy nad tím, co láká vodáky rok co rok opakovat podobnou zkušenost a vydávat se vstříc úskalím vodních toků? Plavba po řekách může být velmi romantická, v některých případech i náročná, ale vždy se jedná o fantastický zážitek a my bychom vám rádi naznačili, že pokud zrovna nejste skalními vodáky, můžete se jimi stát velice snadno. Co vám vodáctví může nabídnout a proč si jej dopřát namísto jiného typu dovolené?

přívěsný vozík

Vlastní nezávislost – být zcela nezávislý na službách cestovek a ubytování v penzionech a hotelích, kde vás mohou potkat různé problémy, je jedním z důvodů, proč jsou vodáci spokojení v docela „obyčejném“ vodáckém kempu. Mají tu vše při ruce – občerstvení, toalety i sprchy, a pokud touží po koupání v klasickém plaveckém bazénu, v některých městech v blízkosti vodáckého kempu si to lze dopřát, např. v Českém Krumlově, v Táboře, ve Strakonicích nebo v Karlových Varech.

dívka na kajaku

Koule za autem – mít tažné zařízení na Škodě Yetti či jiném vozidle, je obrovská výhoda zvláště pro vodáky. Nezávislost na půjčovnách lodí je mnohdy klíčová k tomu, mít pobyt na řece zcela ve svých rukách, pohybovat se z místa na místo a případně i změnit plavbu v případě nepříznivých podmínek, např. je-li málo vody na Ohři, lze se přesunout s loďmi na regulovaný tok Vltavy, kde je vody v létě obvykle dostatek. A bez tažného zařízení a vozíku na lodě (ten může být i pronajatý) nic takového nepodniknete.

Zdravotní aspekt – kromě toho, že si sami zorganizujete plavbu podle potřeby a stanete se nezávislými na vnějších faktorech a cizích lidech, čímž eliminujete výrazně stres, přispěje právě tento způsob trávení dovolené k vašemu zdraví. Po psychické stránce je plavba po řece neskutečnou relaxací a zároveň na vodní hladině, kde trávíte většinu času, je obrovské množství záporných iontů, což přispívá k lepší regeneraci a ozdravným procesům v těle.