Světlo do vašeho domova

Ačkoliv se všechny ty divy dějí v kuchyni, centrem každého domova je ve skutečnosti obývací pokoj. Hostíme zde návštěvy, sledujeme oblíbené filmy, čteme dlouho do noci napínavé knihy, a odpočíváme po náročném dni v práci. Zařízení obývacího pokoje je tedy stěžejní. Většina lidí však při nákupech vybírá pohodlný gauč, hledá dokonalý konferenční stolek, a zapomíná na to nejdůležitější. Kvalitní osvětlení. A přitom je to tolik podstatné.

Mnoho lidí se výběrem příliš nezaobírá a vyberou první stropní svítidlo za rozumnou cenu, aniž by se zamysleli nad jeho funkcí, nebo tím, jak to bude vypadat. Ano – vypadat. I lustry do obýváku Light4home mohou být skvělým designovým prvkem, kterým ohromíte každou návštěvu.

obývací pokoj

Jak tedy takový lustr vybrat?

Nejprve je důležité určit si, k čemu obývací pokoj využíváme nejvíc. Ačkoliv světlo vypouští žárovka, stínidlo lustru jej může správně utlumit, nebo naopak rozzářit celý pokoj. Pokud tedy využíváme obývací pokoj především ke sledování filmů, bude vhodné zvolit stínidlo, které světlo tlumí. V případě že se zde bavíme hraním deskových her, nebo čtením knih, budeme světla potřebovat víc. Nejjistější je naše požadavky zkonzultovat s odborníkem.

Je lepší klasický lustr, nebo stropní svítidlo?

To záleží na rozloze místnosti a výšce stropu. Tlouci se hlavou o stínidlo, které visí příliš nízko, je zkrátka nežádoucí. I mezi lustry však najdeme kousky, které se drží u stropu a nezasahují do prostoru víc, než bychom chtěli.

luxusní lustr

Jaké jsou možnosti?

Tak těch je na trhu nepřeberné množství a každý si vybere to, co mu právě vyhovuje. Ať už hledáte elegantní křišťálový lustr, dřevěné svítidlo, něco rustikálního, nebo spíš dáváte přednost moderní jednoduchosti, jistě naleznete to své.

Jakou zvolit žárovku?

Rozhodně úspornou! Nejenže déle vydrží, ale poznáte to i na účtech za elektřinu. Co se intenzity s jakou svítí týče, v mnohých prodejnách vám umožní vyzkoušet si, jak která žárovka ve kterém svítidle září.

Kde takový lustr koupit?

Ačkoliv lustr seženete v leckterém hobbymarketu, či obchodu s nábytkem, je moudřejší navštívit prodejnu specializující se právě na osvětlení. Zde vám poradí odborníci a co se výběru týče, ten je také mnohem rozmanitější. Například internetový obchod Light4home nabízí profesionální rady a mnoholeté zkušenosti, v kombinaci s kvalitou a úžasnými cenami.

A jak si doma svítíte vy?