Proč kupovat dřevěné hračky?

Ačkoli již zažily lepší časy, ani teď se jim nevede až tak špatně. Řeč je o dřevěných hračkách, které snad nikdy úplně nevyjdou z módy. Vždyť je znaly již královské děti ve středověku, hrály si s nimi naše babičky, my a určitě jimi nepohrdnou ani naše děti. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

blocks-503109_960_720

Seznam pozitiv je vcelku široký. Tak hurá na něj:

  • Ekologické

Jako přírodní materiál můžeme použité potažmo rozbité hračky zase vracet zpět přírodě bez větších problémů či narušení symbiózy. Jedná se o obnovitelný materiál, který na rozdíl od těch plastových, jenž se vyrábí z ropy, se nebude rozkládat několik stovek let.

  • Odolné

Jedná se také o materiál, který vydrží snad všechny dětské radovánky – včetně těch poněkud drsnějších. Hračka tak vydrží dětem dlouho, takže ji jistě využijí sourozenci, případně také další generace. Proto by se také daly označit za skvělou investici do budoucna.

  • Podporují kreativitu

Design dává dětem prostor pro rozvíjení vlastní fantazie a kreativity. Díky veselým barvám a motivům děti zaujmou a zároveň jim ponechají prostor pro vlastní představy.

  • Zabaví i naučí

Kombinují hru a vzdělávání, což ocení nejen domácnosti, ale také školy či školky. Děti se s nimi mohou mnohé naučit, v první třídě třeba i počítat pomocí počítadla.

  • Nezávadné

Jedná se o materiál absolutně nezávadný. V případě barvení se vždy použijí netoxické barvy, které se neodlupují. Proto jsou bezpečné i pro děti, které vše rády ochutnávají. Dřevo je navíc opracováno tak, aby nehrozilo, že si děti zadřou třísku.

  • Retro

Retro dřevěné hračky jsou přesně ve stylu, který je v současné době tolik populární. Rodiče rádi vzpomínají na doby, kdy byly děti, také na hračky, s nimiž si rádi hráli. A chtějí je dopřát také svým dětem. Typickým příkladem může být například domino či již zmíněné počítadlo.

abacus-3116199_960_720

A jaké jsou důvody, proč vlastně vůbec vznikly hračky plastové?

  • Nejsou voděodolné

Bohužel se jedná o materiál, který se při kontaktu s vodou nafukuje a tím také znehodnocuje. Nehodí se proto do vany, bazénu ani ven k vodě, také se proto hůře čistí.

  • Hmotnost

Váhově jde o těžší kategorii, obzvláště ve srovnání s plastem. Pokud tedy chceme dítě zabavit na cestách, zvolíme spíše jiný materiál.