Králíčci potřebují mít svojí klec

Doma rozhodně nebudeme mít přesně takový druh králíků, jako se běžně vidí v králíkárnách na venkovech. Zde si pořídíme zakrslé králíčky, které si velmi rychle zvyknou na své majitele. Ovšem i oni potřebují mít svoje soukromí, svůj pokojíček a vlastní pohodlí, kde se ukryjí nebo schovají. Zakrslé králíky můžeme rozdělovat do dvou rozdílných viditelných skupin. Rozdělují se na beránky, tak se říká sametovým zvířátkům, která mají svoje ouška svěšená dolů, a pak máme ty, co jim klasicky uši krásně stojí. Je v podstatě jedno, pro jaké plemeno se rozhodneme, jelikož v oba dva druhy potřebují stejnou péči a především základem je jejich umístění do klece pro králíky. Ta by měla být rozhodně dostatečně prostorná a raději vyšší. Rádi totiž panáčkují a občas se i u klícky předvádí, tak ať mají dostatečný prostor.
hnědý králík
Co všechno budeme dále potřebovat
Dřevěný domeček – do prostorné klece se snadno vejde. Nemusí to být sice podmínkou, ale na druhou stranu svému zvířecímu kamarádovi uděláme velkou radost. Bude to totiž něco jako jeho ložnice, kam se schová.
Napáječka – každý chovatel by si měl uvědomit, že pitný režim platí nejen pro člověka, ale i pro zvířátka. Napáječky se dnes dělají ve velmi pěkném provedení, kdy nekape voda a králíček se může kdykoliv dohopsat napít, aniž by cokoliv rozlil nebo převrhl. Samozřejmě je nutností ji vyměňovat denně za čerstvou.
Misky na krmení – nejlepší jsou kameninové, které se zakoupí ve zverimexu.
Jesličky na seno – samozřejmě nemusí být, ale na druhou stranu jsou velmi praktické a navíc si je můžeme v rodině vyrobit s dětmi sami. Do jesliček se vloží seno, které bude náš mazlíček konzumovat. Výhodou je, že s ním zbytečně neplýtvá a ani nijak neznehodnotí pošlapáním nebo výkaly.
králík v kleci
Záchod – někdo se může pousmát, ale i když se jedná o králíka, vůbec není hloupý, velmi rychle pochopí, že vyhrazené místo na výkaly je zrovna tento záchůdek.
Kvalitní podestýlka – asi nejlepší jsou hobliny, ale samozřejmě existují další možnosti, které se dají běžně zakoupit jako výborné stelivo a nezpůsobí nečistoty po místnosti.