Kousek přírody oživí každý domov

Ať už kupované, nebo luční květiny, rozzáří každou domácnost. Měly by být vždy čerstvé a nepovadlé. Plusem živých květin je to, že některé příjemně leckdy až omamně vonní. Když už z nějakého důvodu nemůžeme mít v bytě čerstvé květiny hodí se i levnější varianta a tou je používání esenciálních olejů. Nabídka výrobců je pestrá a pro jednoho může být těžké se orientovat. Pokud však požadujete především kvalitu, zapamatujte si, že na etiketě musí být vždy uvedeno, že se jedná o stoprocentní esenciální olej. Na lahvičce, která bude z neprůhledného skla je uveden i latinský název rostliny ze které byl olej získán. Olejíček můžeme nakapat například na kousky sušené kůry z pomerančů nebo borové šišky.
kytice na okně

Blahodárné účinky soli

Himalájská sůl má očistné účinky což ocení domácnosti, kde žijí lidé s alergiemi a dýchacími potížemi. Pravidelným zapalováním solné lampičky se zlepší prostředí a klima v bytě. Možností je také pořídit si krystaly himalájské soli a umístit je někam do mističky.
dekorační mísa
Následující výčet možností byl inspirací, přesto nikdy nesmíme zapomenout důkladně větrat. I když žijeme ve velkoměstě blízko frekventované silnice, kvalitní vyvětrání je základ. Už naše prababičky jen co bylo sucho a vysvitlo sluníčku umísťovaly své peřiny na okno, důvodem je především hygiena a snaha zamezit tomu, aby se roztoči, kteří obývají každou domácnost bez rozdílu, neměli šanci množit. Sluníčko dokáže divy, jen co to počasí dovolí, svěřme mu, pokud můžeme své prádlo. Nejen že ho krásně provoní vzduchem, ale sluneční paprsky mají také bělicí účinky.
solný krystal

Dřevěný nábytek

Nábytek z masivu je celkem dražší ale svým vzhledem nenahraditelný. I tuto cestou můžeme vpustit domů trošku té přírody. Smrkové dřevo nepatří mezi nejodolnější a je na něm vidět každá rýha, ale může volit i jiné druhy dřeva například dubové, které je odolnější.