Jaký je jídelníček při proteinové dietě?

Proteinová neboli ketonová dieta má dvě základní pravidla – jedním je dostatečný příjem bílkovin a tím druhým minimální příjem sacharidů. Dodržováním těchto dvou poměrně jednoduchých návyků vyvoláte ve svém organismu stav zvaný ketóza, který je zodpovědný za následné snížení a udržení požadované hmotnosti.

eggs-1467284_1280

A na výše uvedeném základu je zapotřebí připravit jídelníček. Je nutno podotknout, že pro každého se bude trošku lišit: záleží na věku, hmotnosti, pohlaví, sportovních aktivitách, aj. – máte-li možnost, nechte si ho sestavit od nutričního poradce. Jdete-li do toho sami, zkuste se řídit naší nabídkou a doporučeními proteinová dieta jídelníček BMI kalkulačka. Díky jejímu dodržování dokážete upravit svoji hmotnost poměrně rychle a navíc trvale. Na proteinový stravovací režim si totiž dokážete velice snadno zvyknout a nebude mít potřebu vracet se k původnímu stravování. To, jak je známo, vyvolává známý a velmi nepopulární jo – jo efekt. Jakmile se vaše tělo přizpůsobí vyšším dávkám bílkovin, bude je vyžadovat; vy pak nebudete mít pocit hladu, ani vás nebudou pronásledovat chutě na sladké, a vůbec na cokoliv.

grilled-chicken-1334632_1280

Nízkosacharidová, bílkovinná dieta vám nepřinese žádné hladovění, ani žádný složitý jídelníček. Možná, že se tímto způsobem již částečně stravujete, jen k tomu navíc přidáváte nevhodné potraviny, tj. sladkosti, uzeniny, chipsy, a další. Místo těchto pochutin stačí zvýšit množství proteinů a máte téměř vyhráno. Věřte, že se takto bude stravovat už napořád. Anebo, chcete-li mít jistotu, vyberte si z našich připravených proteinových pokrmů. Přece běžně konzumujete koktejly, polévky, pomazánky, palačinky nebo pudinky. Některé ze sladkých pokrmů můžete zpočátku konzumovat při chuti na sladké. Avšak postupem času tato chuť vymizí a bude pro vás dostačující jen fruktóza z ovoce.

Velkou výhodou našich přípravků pro ketonovou dietu je úspora času – nemusíte nakupovat suroviny, vařit je a následně umývat hromady nádobí. A máte jistotu, že v této stravě dostane váš organismus vše, co potřebuje.