Jak sehnat další peníze?

Peníze jsou tu proto, aby nám prokazovaly své služby. A všichni víme, o jaké služby že tu jde, jak takové peníze fungují a proč je nemůžeme v žádném případě postrádat. A postrádat je my lidé nejen nemůžeme, ale ani nechceme. Nikdo se dobrovolně peněz nezřekne, nikdo jimi neopovrhne, ledaže by bylo za jejich získáním něco hodně zavrženíhodného.

čas jsou peníze

Peníze nám lidem prostě vesměs nesmrdí. A tak jich chceme mít dost a ještě lépe víc než dost. Což se nám ale někdy ani navzdory naší usilovné snaze nevyplní. Často peníze chceme mít, jenže se nám jich nedaří dost vydělat, a proto jsme následně nuceni do jisté míry strádat jejich nedostatkem.

Jenže každé strádání má svou mez, nikdo nevydrží strádat víc, než je pro něj únosné. A když už tak člověku chybí peníze víc, než je to zvladatelné, musí se dotyčný pokusit získat někde aspoň nějakou tu půjčku. Která sice nenahradí stoprocentně peníze, které si člověk vydělá, protože se tato musí později splatit, a to navíc i s úroky, ale přesto může dobře posloužit. Protože ten, kdo zaplatí za nezbytnosti, unikne jak nezvladatelnému utrpení, tak třeba i penále za nezaplacené účty.

evropské bankovky

Ale pro jakou z nabízených půjček se rozhodnout? Je lepší spíš nějaká půjčka od banky, anebo americká nebankovní hypotéka? To už je pochopitelně individuální. Někomu vyhovuje spíše to a někomu pro změnu ono. V zásadě se dá ale říci, že na bankovní půjčky by měli sázet ti, kdo jsou nesporně bonitní, kdo mají dostatečné příjmy a zcela dokonalé registry dlužníků, na čemž lpějí bankovní úředníci především, zatímco pro nebankovní hypotéky by se měli rozhodnout ti, kdo nejsou právě dokonalými žadateli, ale mají aspoň nějakou nemovitost, kterou by se mohli zaručit za své řádné splácení.

A tak je na každém z nás, kterou půjčku si vezmeme, když potřebujeme finančně pomoci. A doufejme, že si vybereme správně.