Co naleznete v rakytníkovém sirupu

V plodech rakytníku i v rakytníkových sirupech https://eshop.koldokol.cz/rakytnikove/ se nachází mnoho minerálů, stopových prvků, enzymů, vitamínů, organických kyselin a dalších látek, které slouží jako zdroj výživy člověku, zvířatům i ptactvu. My bychom se rádi zmínili o třech z nich.

rakytník řešetlákový

Tokoferol – jeden z nejdůležitějších vitamínů, označovaný písmenem E. V žádných jiných ovocných plodech jej nenaleznete tolik, jako právě v těchto bobulích. Díky této látce si tělo udržuje zdravé a pevné nervy a to je v dnešní době více než důležité. Éčko potřebujeme pro zlepšení průtoku živin cévami a pro správné fungování imunitního systému. A co si zřejmě dobře uvědomujete – právě přirozená imunita je tou nejlepší zbraní vůči infekcím a je vždy lepší věřit sami sobě, svému zdravém organismu, nežli synteticky vyráběným lékům s vedlejšími účinky.

rakytníkový siru

Karotenoidy – tyto látky se starají o to, abychom si v těle vytvořili vitamín A. S tímto vitamínem je to poměrně složitější, protože jeho přímé doplňování v různých syntetických přípravcích může vést k předávkování, zatímco z rostlinných karotenoidů k předávkování nikdy dojít nemůže. Obsah karotenoidů je v rakytníku rovněž značný, a pokud je toužíte doplnit přirozenou cestou, najdete je i v mrkvi, červeném zelí, rajčatech a dalších druzích do červena zbarvené zeleniny a ovoce.

Hippophein – tento alkaloid se nachází údajně pouze v rakytníku. Bylo zjištěno, na základě některých vědeckých studií, že hippophein je zdrojem pro tvorbu serotoninu, velmi důležitého hormonu, bez něhož by se náš život proměnil doslova v noční můru. Serotonin potřebujeme k udržení pozitivní nálady, k likvidaci nádorových buněk, ke správnému fungování mozku a k provádění běžných každodenních aktivit. Bez serotoninu podlehnete úzkostem, silným depresím a náladám, které vás mohou dovést až k sebevraždě nebo nezvladatelnému agresivnímu chování a nakonec i k rozpadu osobnosti.