Co by vám instalatér poradil ohledně odpadů v domácnosti

Instalatéři zajišťují havarijní servis Kanalizace instalatéři a mají pod palcem i čištění odpadů v domácnostech včetně bytových a domovních stoupaček či kanalizačních přípojek. Teoreticky se totiž může ucpat úplně vše, kanalizační systém má svoje limity, a jestliže je překročíte, rázem si uvědomíte, jak zranitelné systémy to jsou. Kdybychom měli neprůchodnou kanalizaci, v brzké době by se mikroorganismy, živící se výkaly a splašky pomnožily natolik, že by nás mohly ohrožovat na životě. A jak to dopadlo s lidmi, kteří nedbali přírodních zákonů a doslova žili mezi odpadky, o tom se dozvíte v každé učebnici dějepisu, která popisuje období cholery, morových epidemií, břišního tyfu, úplavice a dalších smrtících chorob.

instalatér u pisoirů

Vraťme se však do současnosti, která je naštěstí v tomto ohledu klidnější. Mají na tom zásluhu i instalatérské firmy, jež se starají o perfektní chod odpadových a kanalizačních systémů. Co by vám zkušený a hlavně upřímný instalatér poradil, abyste se vyvarovali problémům s odpady v bytě (i když mu tím ubude práce)?

uzávěr vody

Odpady v domácnosti nejsou veřejnou skládkou – vhazovat do záchodu nebo do kuchyňského dřezu, co vás napadne, může jen hazardér a blázen. Pro jistotu tu zopakujeme, co tam nepatří. Jiný papír, než toaletní, tedy např. ubrousky, kancelářský papír, křídový papír, hygienické vložky a tampony, vata, papírový karton, papírové stelivo pro zvířata, pauzák atp. Nepatří tam v žádném případě kousky plastů, jako jsou igelitové obaly, zbytky a odřezky sáčků či balicích fólií. Tohle vše se v odpadovém potrubí a armaturách nerozloží a naopak vytvoří špunt, jakousi zarážku, která na sebe nabaluje bakteriální sliz, a jednoho krásného dne voláte instalatéra, aby zasáhl.

Pozor na kosti a odřezky zeleniny – tvrdé kousky zeleniny, např. dřevnatá kedlubna, to je jako kdybyste vhodili do odpadu kus dřeva. Podobně jsou na tom i kosti, a vznikne pak podobná situace, jako s papírem či plastem.