Bromová chemie splní vaše očekávání na maximum


Na trhu s přípravky bazénové chemie dnes můžete narazit také na nabídku bromové chemie. To, co může být pro mnohé ještě horkou novinkou, si již jiní stihli oblíbit. Je tak jisté, že i bromová chemie si velice brzy najde svou stabilní základnu příznivců, která bude jistě sestávat především z majitelů vířivek a jiných nádrží s oteplenými vodami, neboť přípravky, ve kterých je aktivním oxidačním činidlem právě brom, vykazují skvělou stabilitu v oteplených vodách.
bruneta u bazénu
Nicméně bromová chemie není samozřejmě vhodná pouze pro tyto typy koupacích zařízení a můžete ji bezpečně používat také v běžných bazénech. Její velkou výhodou oproti chlorové chemii je fakt, že její použití nedoprovází pro mnohé nepříjemný zápach desinfekce, který je právě pro chlór natolik typický.
Každopádně i při použití bromové chemie, stejně jako při užívání jakýchkoli jiných přípravků na bázi jiných oxidačních činidel, platí, že je potřeba pravidelně sledovat hladinu aktivního bromu v nádrži, a to s pomocí speciálních testerů. Jakmile koncentrace aktivního bromu v nádrži klesne pod určitou hodnotu, je nezbytné její vyrovnání doplněním dávky chemického přípravku do vody v nádrži.
Zapomenout byste neměli ani na další samozřejmé pravidlo, kterým je průběžné sledování hodnoty pH vody v nádrži. Jakmile hodnota pH klesne anebo vystoupí nad určité rozmezí, je nezbytné ji upravit na doporučené rozmezí hodnot. Ke sledování tohoto zásadního ukazatele vám výborně poslouží tester pH a přípravky na úpravu pH bazénové vody.
brýle a bazén
Díky velké stabilitě aktivního bromu v bazénové vodě vás ovšem podobné výkyvy hodnot příliš často nepotkají. Něco podobného už se ovšem nedá říct třeba o kyslíkové chemii, která je rovněž používána k desinfekci bazénových vod v místech, kde je nežádoucí zápach chlóru či jiné desinfekce.
Jak je tedy vidět, je z čeho vybírat a vy se při výběru té správné chemie pro váš bazén nemusíte omezovat pouze na oblíbené chlorové přípravky.