Biomiska na klíčení usnadní a zefektivní proces

Zázrak semen spočívá v samotném klíčení, kdy nastává doslova magický jev, tj. aktivace enzymů a štěpení organických látek. Několikanásobně vzrůstá obsah vitamínů A,B,C i E. Klíčky v sobě ukrývají značné množství výživných a potřebných látek, jako je vápník, draslík, hořčík, železo, fosfor, mastné nenasycené kyseliny, aminokyseliny, antioxidanty apod. Zelené výhonky obsahují i chlorofyl, který je velmi prospěšný pro lidský organismus.
malé sazeničky.jpg
Z výše uvedeného prokazatelně vyplývá, jaké blahodárné účinky klíčky mají na lidský organismus. Jsou zásobárnou prospěšných látek mající velmi pozitivní vliv na lidské zdraví. Konzumace je vhodná po celý rok. Zařadit klíčky do své životosprávy by měli lidé všech věkových skupin, zejména jsou účinné a velmi prospěšné pro dospívající jedince, starší či nemocné osoby.

Vše lze dělat ještě snadněji

Mnozí si zajisté představí misku vyplněnou buničitou vatou, což bylo typické pro klíčení. Dnes je tato metoda spíše již raritou. Vývoj v rámci technologie postoupil i v tomto směru. Rozhodně se vyplatí biomiska na klíčení, neboť disponuje mnoha výhodami.

Biomiska na klíčení má oproti jiným výrobkům minimálně dvě zásadní přednosti. Jednak se skládá z několika misek, tudíž takto máte k dispozici semena v různém stádiu klíčení. Semena lze v nich velmi snadno proplachovat, tím je tak eliminace vzniku plísně. Semena se udržují velmi jednoduše vlhká a zároveň nejsou ve vodě. Klíčky vyrostou velmi snadno a jsou lahodně křupavé.
vývin klíčků.jpg

Jak to funguje?

Dno misky se naplní zvolenými semínky cca ze 30% plochy. Poté je zapotřebí propláchnout a přikrýt víkem. Ideální je postavit na tmavší místo a zalévat vodou ráno a večer. Přebytečnou vodu, která vždy proteče patry, je třeba vždy vylít. Po sklizni postačí patro misky umýt a směle se pustit do sázení znovu. Pochopitelně nejvíce efektivní je postupné sázení, kdy tak budete mít k dispozici neustále klíčky.