Bazén do země jako zdroj potěšení pro celou rodinu


Chcete překvapit zbytek rodiny něčím originálním, s čím nikdo dosud nepočítal, například pod vánoční stromek? Pořiďte na zahradu bazén do země Bazény Gluc. Můžete to provést třeba tak, že se domluvíte s realizačním týmem a zahájíte výkopové práce krátce po Novém roce, tedy s ohledem na vývoj počasí, samozřejmě. Pod stromeček si prozatím jen připravíte projektovou dokumentaci, jak bude bazén vypadat, kde bude umístěn, jak bude velký a jak se bude provádět výstavba technického zázemí (přívod vody, filtrace, zastřešení atd.)

voda v bazénu

Překvapit rodinu něčím takovým právě v zimě je velmi působivé, protože si v té době nikdo nebude moci stěžovat, že bazén nemůže ihned vyzkoušet, ale zároveň víte, že je to již naplánováno, a že na jaře přijde čas, kdy se poprvé ponoříte pod hladinu. Výstavby bazénů lze provádět i v zimních měsících, tehdy se provede pouze přípravná fáze a nádrž se nachystá k prvnímu spuštění po odeznění chladného období. Jistou možností je stavět bazén v interiéru, a můžete-li jej zastřešit a provozovat ve vytápěné místnosti, pak by se jeho uvedení do provozu samozřejmě urychlilo.

plovák na hladině

Jestliže chcete zbytek rodiny opravdu překvapit příjemně, měli byste také dobře odhadnout, jak velkou nádrž pořídit, a jaký tvar jí vtisknout. Zde se mnoho lidí s vámi nemusí shodnout, a abyste předešli neshodám či zklamání, je vhodné v průběhu roku opatrně sondovat u ostatních členů rodiny a zjistit, jak velký bazén by se hodil právě k vám. Jistě, že také vstupují do hry finance, a že si třeba nemůžete dovolit výstavbu plaveckého bazénu se šesti drahami o délce padesáti metrů, ale pětimetrový relaxační bazén už nereálný není. Doporučit bychom vám mohli také méně obvyklý tvar nádrže, například ovál nebo nepravidelné křivky, což je po estetické stránce zajímavější, než bazén obdélníkový, který vídáme skoro všude.