Návštěva druhého nejlidnatějšího města USA – Los Angeles

Město je významným centrem celého západního pobřeží, a kromě samotného města sem lidi láká filmový průmysl a také rozlehlé pláže a koupání v Tichém oceánu.

Výhodné letenky los angeles Levne letenky je třeba nakupovat s předstihem, pokud hledáte způsob, jak ušetřit. Úspora může být až v řádech několika tisíc korun, a to převážně z letišť z Mnichova a z Vídně.

Ušetřené peníze můžete potom brát jako bonus k vašemu pobytu v Los Angeles. Samotné město má tisíc tváří, že nebudete vědět, kterou dříve.

Možná nevíte, že v tomto městě je jedna z nejpopulárnějších astronomických observatoří na světě. Navíc nabízí nádherný výhled na samotné město i Tichý oceán. A také uvidíte pověstný nápis Hollywood.

griffith-observatory

Hvězdárna byla slavnostně otevřená 14.5. 1935. Financoval ji J. Griffith a cílem bylo vybudovat observatoř nejen pro vědce, ale pro širokou veřejnost.

Během 2. světové války se na observatoři cvičili v navigaci piloti a v 60. letech zde pobývali astronauti z mise Apollo.

Kromě několika dalekohledů je zde také planetárium a několik zajímavých technických expozic. Místo ocení i fanoušci filmů. Točily se zde scény z mnoha úspěšných filmů, třeba pro film Terminátor nebo Transformens. Vstup na observatoř je zdarma.

Pokud si zapůjčíte automobil, nezapomeňte se projet po cestě Mulholland Drive. Cesta vznikla v roce 1924 a stejně jako observatoř, byla v mnoha filmech. Je dlouhá 34 km a podél cesty je dnes mnoho nádherných luxusních vil a také skvělý výhled na město. Pokud nemáte vůz, můžete si cestu prohlédnout na organizovaném výletě do Hollywoodu.

hollywood

Rodeo drive nemůže při návštěvě města vynechat žádná žena. Ve výlohách značkových obchodů je vystaveno to nejlepší zboží, které jednotlivé značky nabízí. Máte také velkou šanci, že potkáte na nákupech nějakou celebritu. Jde přece o nejdražší a nejluxusnější nákupní ulici v Americe.

Ani nezáleží na tom, zda si něco koupíte. Hlavní je, si tento ráj módy prohlédnout a pořídit si pár fotografií. Můžete zavzpomínat na Julii Roberts v roli Pretty Woman.